Już niedługo dzień premiery najnowszej konsoli PS5

Już niedługo dzień premiery najnowszej konsoli PS5

Już w poprzednim roku miały paść zapowiedzi, że w niedalekiej przyszłości Sony ukaże fanom swoje najnowsze dziecko, to jest PlayStation5. Co prawda wśród graczy dalej popularna jest poprzednia wersja konsoli i nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią miało być mniejsze. Mimo wszystko japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli do gier nowszej generacji, a konsumenci nie mogą się jej już doczekać.

Świeże rozwiązania technologiczne w PlayStation5

Japońska marka Sony kilka razy już udowadniała, że jest innowatorem wśród innych firm tego typu oraz umie zadziwić fanów. PS4 ustanowiła bardzo wysoko poprzeczkę konkurencji - to wszystko dzięki zupełnie nowatorskiej jakości, jakiej jeszcze nigdy nie przedstawiła inna marka. Naprawdę czułe DualShocki, gry nowej generacji, graficzne efekty - konsumenci bez wątpienia umieli docenić te wszystkie szczegóły oraz przez to aktualnie PlayStation4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą w historii.

Jednakże na starcie ukazały się drobne kłopoty - firma Sony próbowała przekroczyć wszelkie technologie (co w rezultacie udało im się), jednak dzień premiery i przedpremierowe prezentacje konsoli stworzyły ambiwalentne emocje. Graczom, zapoznanym ze świetną konsolą PS3, nie w stu procentach pasowały na przykład kontrolery, ponieważ w pierwszej chwili wydawały się naprawdę niewygodne przy grze. W ostatecznej wersji pady otrzymały zasadniczo podmienioną formę, ale kłopotem zostawał premierowy wypust PS4. PlayStation4 się przegrzewała nadmiernie, urządzenie potrafiło również samodzielnie resetować się.

Aczkolwiek po pewnym czasie oraz poprawach wprowadzanych na bieżąco, okazało się, iż mimo wszystko Sony podąża w dobrym kierunku, a zaprezentowana konsola do gier ma miano kultowej. Rzecz jasna nie okazałoby się to możliwe, gdyby nie gierki, które sporo ludzi wspomina wysoce sentymentalnie.

PS5 - hit czy kit?

Na pewno niejeden gracz czy też amator technologicznych ciekawostek ze zniecierpliwieniem oczekuje pojawienia się najnowszej konsoli. Sony obiecało, iż gierki poznane na PS4 będą działały na najnowszej konsoli (jednakże nie zadziała na odwrót, co licznym osobom się nie spodobało). Słychać na tę chwilę pierwsze teorie o problemach z wcześniejszymi zamówieniami - rzekomo Sony nie może się wyrobić z produkcją, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to tylko obłudne pomówienia. W Internecie wyskakują się następne wieści też o tym, iż PlayStation5 ma hipotetycznie problem z obrazem 4k. Jednakże i w tym wypadku pewne nie jest, jaka okaże się prawda. Wszystkiego dowiemy się w chwili premierowego ukazania się sprzętu, mianowicie dziewiętnastego listopada tego roku.