Niedługo prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych

Niedługo prezydenckie wybory w Stanach Zjednoczonych

W roku bieżącym Ameryka zagłosuje na przyszłego przedstawiciela państwa. Aktualnie tę funkcję pełni Donald Trump i jak najbardziej zabiega on o kolejną kadencję. Aczkolwiek konkurenci nie próżnują i na kilkadziesiąt dni przed głosowaniem mamy szansę zapoznania się z opinią publiczną. W jaki sposób się rozwija aktualna sytuacja? Szanse którego kandydata okazują się największe? W porównaniu z ostatnimi wyborami, największy konkurent Trumpa ma o wiele lepsze wyniki.

Joe Biden, pretendent frakcji demokratycznej, posiada ponad 7% przewagi nad aktualnym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Aczkolwiek sztab Donalda Trumpa nie rozpacza i nie sądzi, żeby teraźniejsze badania prezentowały nadchodzący wynik wyborów. Podczas ostatniego głosowania sytuacja wydawała się nawet podobnie - Hillary Clinton w zeszłych wyborach również wyszła na prowadzenie, jednak ta wyższość nie wydawała się aż tak duża. Było to tylko 2,3%. Pomimo że Hillary Clinton posiadała przewagę oraz uzyskała więcej głosów, wziąwszy pod uwagę całe Stany, przegrała wybory z aktualnym prezydentem.

Interesujące okazuje się to, iż w Stanach Zjednoczonych nie decyduje o większa ilość pojedynczych głosów nie stanowi o wygranej. Wiążący okazuje się głos elektorów - we wszystkich stanach jest określona ich ilość i uzależniona jest ona od mieszkańców w danym stanie. Pięć stanów - Pensylwania, Wisconsin, Michigan, Arizona oraz Floryda - walczy ze sobą głównie.

stanach sondaże miedzy sobą się różnią. W niektórych miejscach przewodzi Trump, innym razem kandydat Demokratów. Sytuacja zatem nie będzie łatwa do przewidzenia. Sporo zdecydowanie zależeć będzie od przeważających postaw w wybranym miejscu - niekiedy mieszkańcy mają idee ogólnie republikańskie, a gdzieniegdzie okazują się to typowo demokratyczne poglądy. Aczkolwiek chociażby w stanach przede wszystkim o poglądach republikańskich w ostatnich latach pozachodziły wielkie modyfikacje. Wiele przez nowych mieszkańców, którzy przedstawiają stosunkowo liberalne postawy, a podejmują decyzję o przeprowadzce ze względu na domy w niskich cenach. Podobne podpisy mogą mieć znaczący wpływ na wskazanie przyszłego prezydenta.

A jakim sposobem będą wyglądać wybory w okresie epidemii? Przez epidemię głosowanie zostanie wydłużone, albowiem zaczną się dokładnie w tym miesiącu. Zdecydowana większość obywateli chce głosować metodą korespondencyjną.

Wystarczy zatem poczekać na rozwój sytuacji - wziąwszy pod uwagę ostatnie wybory, nic nie będzie pewne toteż sugerowanie się publiczną opinią może się okazać nietrafione.