Olbrzymie przeżycia w finale zmagań europejskiej ligi! CF Villarreal pobił Manchester United i sięgnął po puchar!

Bardzo duża ilość fanów piłkarskich wyczekuje na mecze finałowe najbardziej rozpoznawalnych zmagań i nie jest to tajemnicą. Mistrzostwa europejskie będą startować za kilka tygodni, co oznacza że będziemy obserwatorami bardzo dużej liczby piłkarskich spotkań. Zanim to jednak się wydarzy na nas czekają finały w najchętniej oglądanych zespołowych turniejach. Poznaliśmy już triumfatora tego turnieju, gdyż jeden z finałowych pojedynków jest za nami. Mówimy tutaj oczywiście o rozgrywkach Ligi Europejskiej. Kilka dni po finałowej rozgrywce Ligi Europejskiej nadejdzie czas na odkrycie zwycięzcy w Champions League, lecz w chwili obecnej chcemy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Villarreal CF oraz United z Manchesteru. Obecność tych dwóch ekip w finałowym meczu oznaczała, że na piłkarskich sympatyków czekało genialne spotkanie. I istotnie ten pojedynek był serio świetny.

Pojedynek finałowy rozgrywek Ligi Europy grany był na stadionie Lechii z Gdańska w Polsce i bardzo dobrze zwrócić uwagę na to. To z całą pewnością duży rozgłos dla naszego kraju, że mogliśmy ugościć dwie tak fenomenalne drużyny. Trenerem zespołu CF Villarreal jest Unai Emery, który jest znany z faktu, iż jest w stanie odnieść triumf w pojedynkach finałowych turnieju Ligi Europejskiej. Pomimo tego, iż trenowany przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworytem w pojedynku z Czerwonymi Diabłami, to właśnie gracze CF Villarreal strzelili pierwszą bramkę w tym pojedynku. Piłkarze Ole Gunnara Solskjaer'a wykorzystali okazję by strzelić bramkę dającą remis. Mecz skończył się wynikiem 1:1 i właśnie dlatego arbiter był zmuszony zaprosić oba zespoły na 30. minutową dogrywkę. W trakcie trwania dogrywki sympatycy piłkarscy nie mieli możliwości oglądać trafień i właśnie dlatego arbiter zaprosił drużyny na rzuty karne. Świetnie mieć faktu świadomość, że rzuty karne to loteria. W spotkaniu tym dokładniejszą ekipą był Villarreal CF trenowany przez Unai'a Emery'ego, który wygrał rezultatem jedenaście do dziesięciu. Naprawdę bardzo dobry to był konkurs rzutów karnych. O zwycięstwie hiszpańskiej drużyny zaważyło przestrzelenie jedenastki przez de Gea Davida, czyli golkipera Czerwonych Diabłów.