W meczu półfinałowym europejskich mistrzostw oglądaliśmy emocjonujące starcie! Włoska kadra pokonała hiszpańską narodową drużynę i zakwalifikowała się do finału tych rozgrywek!

Z całą pewnością było to wybitne spotkanie i piłkarscy kibice zgromadzeni na trybunach mieli ogrom szczęścia, ponieważ mieli możliwość obejrzeć ten mecz. Tego typu starcia podkreślają z jakiej przyczyny nożna piłka jest w momencie obecnym najatrakcyjniejszą dyscypliną sportu na całym świecie. W tym starciu fani piłkarscy mieli okazję oglądać wszystko to, co w piłce nożnej najdoskonalsze. To piłkarze narodowej drużyny Włoch strzelili pierwszego gola, jednak piłkarze hiszpańskiej narodowej kadry fantastycznie to starcie zaczęli. Trenowani przez selekcjonera Luisa Enrique zawodnicy nie mieli jednak złożyć broni. Alvaro Morata zdołał doprowadzić do remisowego wyniku na 10 minut przed zakończeniem spotkania. Sędzia tego starcia zobligowany był do ogłoszenia dogrywki. O triumfie musiały zadecydować jedenastki, gdyż na etapie dodatkowego czasu gry też nie pojawiły się bramki. W trakcie rzutów karnych lepsza okazała się włoska kadra, która triumfowała rezultatem 4:2 i to ona właśnie grać będzie w trakcie wieczornego wieczoru w meczu finałowym mistrzostw Starego Kontynentu.