Wakacje we wrześniu

Wakacje we wrześniu

Wielu ludzi każdego roku zastanawia się który okres w roku jest najlepszy na wymarzony urlop. Przypuszczalnie preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, jakie mamy związane z wakacjami. Niektórzy z nas chcą całkowicie odpocząć, a inni chcą wyszaleć się za cały rok. Pomijając całkowicie gusta i oczekiwania najlepszym miesiącem, idealnym do podróżowania jest wrzesień.

Istnieje wiele plusów , które wynikają z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Po pierwsze, wakacje poza okresem typowo urlopowym są przede wszystkim tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Ceny w hotelach spadają, a biura podróży organizują niezwykle ciekawe i opłacalne oferty last minute. Jedno jest pewne- wyjazd we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mniejsza ilość turystów. Restauracje, plaże i inne atrakcje będą mniej oblegane. Ominie Cię kolejka w oczekiwaniu na wolny stolik w restauracji, brak leżaków na plaży, a w hotelu zastaniesz ciszę i spokój. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień to miesiąc wakacyjny dla Ciebie!

Dodatkowym atutem wrześniowych wyjazdów na wakacje jest pogoda. Uciążliwe gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest ciepło. Zwiedzanie nie jest już tak męczące, Słońce jest mniej niebezpieczne, a co za tym idzie, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. W szczególności Europa zachęca pięknymi, ciepłymi miejscami. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, stąd też wybór miejsca odpoczynku może być ciężki. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, gdzie w okresie wrześniowym temperatury nie są aż tak męczące. Pamiętaj jednak, żeby pomijać miejsca, w których w tym terminie istnieje prawdopodobieństwo występowania niebezpiecznych zjawisk pogodowych, takich jak huragany.

Jedyne co musisz zrobić to spakować bagaże i odszukać najlepszą ofertę na wrześniowe wakacje. Okryj co ma do zaoferowania przyjemnie ciepły i przepełniony słońcem wrzesień. Włochy? Bułgaria? Grecja? Chorwacja? Znajdź swój idealny kierunek podróży i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.