Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle a także księciem Harrym

W ostatnich dniach, czyli 7 marca o godzinie 20 odbył się wywiad prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także księżną Meghan Markle. O wywiadzie tym stało się bardzo głośno i dalej jest to jeden z przodowniczych tematów w otoczeniu wszelkich mediów. Był to 1 połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego po wyrzeczeniu się pary z rodziny królewskiej a także wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. Podczas rozmowy z Oprah Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła własną wersję wydarzeń z uczestnictwa na dworze królewskim. W czasie rozmowy pojawiły się oskarżenia rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Oprócz tego, w oparciu opublikowanego parę dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym starciu w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety II a także reszty członków rodziny niż Meghan i Harry'ego. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że poparcie jest nadzwyczaj zróżnicowane, zależnie od wieku i sympatii politycznych. Media brytyjskie , że jeżeli Meghan i Harry zapragnęliby w niedalekiej przyszłości wrócić na łono rodziny, to tym właśnie wywiadem stracili nieodwołanie swoją szansę. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii para królewska poruszyła także temat myśli samobójczych Meghan i tego, iż książe nie wypatrzył wcześniej tego, że jest on "uwięziony", jak sam określił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się szukaniem poszczególnych informacji Archie Manners i Josh Pieters, zachęcili czwórkę ekspertów analizujących w mediach kwestie rodziny królewskiej na analizę wywiadu dwa dni przed emitowaniem. Profesjonaliści, w tym dawniejszy sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, sugerując jednocześnie Winfrey brak obiektywizmu a z kolei Meghan stosowanie bezkompromisowego i ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym i Meghan Markle został pokazany w wieczorem w TVN24. Co ciekawego wywiad ten podglądało średnio w przybliżeniu 1mln odbiorców. Stacja telewizyjna okazała się wtedy drugim z kolejności liderem na rynku, osiągając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten tylko potwierdził informacje dotyczące Oprah Winfrey jako redaktorki, która potrafi wykrzesać ze swojego rozmówcy wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Mając na względzie niesłychane rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah robiła to już niejednokrotnie. Bez wątpienia trzeba przyznać, że fakt ten będzie w ciągu tych tygodni zapewne cały czas komentowany.