Po wygranej nad poznańskim Lechem rezultatem 3:1 Raków z Częstochowy zdobył Puchar Polski!

Krajowe rozgrywki piłkarskie mogą wzbudzać wśród fanów piłki nożnej z Polski mieszane odczucia. Zdarzają się momenty, gdy możemy odczuwać zadowolenie i mamy ochotę wspierać polskich reprezentantów ze wszystkich swoich. Często na grę polskich klubów bardzo źle się patrzy i takich sytuacji również nie brakuje. Z pewnością w odniesieniu do starcia finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy liczyć na emocjonujący pojedynek. I w gruncie rzeczy dobrze przyznać, iż finałowe spotkanie było bardzo intrygujące. poznański Lech oraz częstochowski Raków, czyli na tę chwilę dwie najlepsze drużyny w naszym kraju stanęły przeciwko sobie. Te dwie ekipy piłkarskie walczą między sobą też o to, kto po ostatniej kolejce zostanie mistrzem PKO Ekstraklasy.

Bez cienia wątpliwości stawka meczu finałowego była w rezultacie zdecydowanie większa. Ogranie największego rywala do tytułu mistrzowskiego w tak kluczowym spotkaniu to bez najmniejszych wątpliwości ogromny cios. Triumfator jak to w życiu bywa mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, iż obie te drużyny miały nadzieję na wygraną. I w kontekście tego spotkania zdecydowanie lepszą drużyną okazał się Raków. Piłkarze szkoleni przez trenera Papszuna prezentowali świetne predyspozycje piłkarskie. Pod niemal każdym względem byli lepiej zorganizowaną drużyną od Lecha z Poznania i bardzo trudno nie zaakceptować tego, iż zasługiwali na triumf. Końcowy wynik starcia finałowego pomiędzy Lechem, a Rakowem z Częstochowy to jeden do trzech. W trakcie meczu finałowego było naprawdę wiele emocji, lecz zawodnicy częstochowskiego Rakowa przez cały czas panowali nad sytuacją. Na prowadzenie zdołali wyjść naprawdę błyskawicznie, gdyż już po 6 minutach i już prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Raków zdobył drugą bramkę Przed zakończeniem pierwszej połowy, która umożliwiła im wyjść na kolejne 45. minut z ogromny zapasem. W połowie numer dwa gracze Lecha usiłowali nadrobić straty, lecz zdołali strzelić jedynie jednego gola. Do siatki na kilka minut przed końcem spotkania strzelili zawodnicy Rakowa z Częstochowy i tym samym przypieczętowali swój triumf w finałowym spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski.